Günübirlik Mostra Karnaval Turu

Tour information

  • 0 Review
  • Unlimited
  • Unlimited
55,00€
Schedule
Tour Map
Reviews

Günübirlik Mostra Karnaval Turu

Mostra Karnaval Turu

Mostra Karnaval turunu Deniz Tour farkıyla deneyimleyin.

FERİBOT BİLETİ + KARNAVAL TURU  55 €

17 MART 2024

Mostra karnavalı için Pazar sabahı saat 08:00 da Çeşme gümrük limanı girişindeki TURYOL  check-in ofisinde işlemlerimizi yapıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından Ege’nin maviliklerinde feribot ile 30 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor. Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından şehir merkezine kısa bir zaman ayırıyoruz. Saat 11:00 buluşma noktamızdan aracımıza biniyor ve Mostra karnavalı etkinlikleri ve yürüyüşünü izlemek için adaya özgü kızıl taşlarla yapılmış evleriyle ünlü THYMİANA köyüne hareket ediyoruz.

MOSTRA Karnavalı’nın tam olarak ne zaman başladığı bilinmesede kökleri ortaçağda yaşanmış gerçek bir hikayeye dayanmaktadır. Çağlar boyunca korsanlar Damla Sakızı ve zenginliklerinden dolayı adayı yağmalamıştır. Yine bir gün ada halkı eğlenceye dalmışken gözcüler yaklaşmakta olan korsanları haber verirler. Eğlencenin coşkusuyla tüm köy halkı sahile doğru koşar ve korsanlara tuzak kurarlar. Şiddetli geçen çatışmanın ardından da korsanların saldırısını geri püskürtür, ele geçirdiklerinide köy meydanında asarlar. Bu zafer anısınada her sene festival ayının son Pazar günü ‘talimi’ adı verilen kılıç oyunlarıyla ve özel kıyafetleriyle bu savaşı canlandırırlar.

Öğlen yemeğimiz içinde serbest zamanımız bu karnavalın yapıldığı köyde olacak. Ardından limana doğru hareket ediyoruz. Pasaport kontrolünün ardından sizleri adadan güzel hatıralarla uğurluyoruz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *