TURLARIMIZ HAKKINDA

SIK SORULAN SORULAR

Sakız Adası için vize gerekli mi?

Eğer yeşil pasaport sahibi değilseniz ikamet ettiğiniz şehrin bağlı olduğu Yunanistan konsolosluğundan Schengen vizesi almanız gerekmektedir.

Yeşil pasaport sahipleri Yunanistan’da ne kadar süreyle kalabilirler?

Geriye dönük olarak son 180 gün içinde maksimum 90 gün.

Sakız Adası için nasıl vize alabilirim?

Yunan konsolosluğunun resmi şirketi Kosmos’a bireysel olarak başvurabilir veya yaşadığınız şehirdeki vize takip acentelerinden profesyonel yardım alabilirsiniz.

Kapı vizesi nedir ve nasıl alınır?

Kapı vizesi Sakız Adası, Midilli, Samos, Kos ve Rodos adaları için özel uygulanan, Schengen vizesine göre çok daha ekonomik  ve kolay sadece basit bir kaç evrakla 2 gün önceden başvuru yapılarak 15 güne kadar sadece adalarda geçerli olan bir vize türüdür.

Sakız Adası kapı vizesi için nereye başvurmalıyım?

2020 yılı ve öncesinde Sakız Adası’ndaki feribot firmaları ve acenteler bu işlemi yapıyordu fakat son 2 senedir kapı vizesi uygulaması yapılmamaktadır.

Sakız Adası'na gidebilmek için pasaport ve vize yeterli mi?

Pasaportunuzun son geçerlilik tarihine en az 90 gün ve fazlası süre olması; ayrıca pasaportunuzda KKTC gümrük kaşesi olmaması gerekiyor.

Sakız Adası'na ulaşım yolları nelerdir?

Türkiye’den Sakız adasına sadece İzmir ilinin Çeşme limanından kalkan feribotlarla ulaşılmaktadır.

Sakız Adası feribot sefer sıklığı nedir?

Hava muhalefeti olan nadir günler dışında TURYOL firmasına ait feribotlar yaz sezonunda her gün 2 kere ve kış sezonunda haftada 5-6 kere düzenli sefer yapmaktadır.

Sakız Adası otelleri nasıldır?

Sakız adası otelleri sade, çok lüks olmayan fakat temizliğe önem veren işletmelerdir. Ayrıca adada bir çok aile işletmesi pansiyonda bulunmaktadır.

Sakız Adası'nda araç kiralama şartları nelerdir?

Sakız adasında araç kiralayabilmek için 23 yaş üstü olmanız ve en az 3 yıldır geçerli bir ehliyetiniz olması gerekmektedir.

Sakız Adası'nda araç kiralamak güvenli mi?

Trafikte aşırı bir yoğunluk olmaması ve ada halkının trafik kurallarına çok güzel bir şekilde uyması sayesinde sıkıntı yaşanmamaktadır.

Sakız Adasında araç kiralarken full kasko diye tabir ettiğimiz tam kapsamlı sigorta yapılmamaktadır. Araç kiralayacağınız firmanın sigorta şartları ve güvenilir olmasını iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Sakız Adası'nda görülecek yerler nereleridir?

Sakız adası gezilecek yerler bakımından çok zengin bir adadır. Özellikle adanın Güneyinde ortaçağ köyleri Mesta ve Pyrgi, orta kısımlardaki Kambos köyleri, Anavatos, Avgonima kuzey bölgesindeki Langada ve Volissos köyleri başlıca gezilecek yerleri. Bunun dışında UNESCO dünya kültür mirası listesindeki Nea Moni manastırı, siyah taşlardan oluşan volkanik plajı Mavra Volia (Emporios), deniz kenarındaki yeldeğirmenleri adanın başlıca görülmesi gereken yerlerdir.

Sakız Adası turları ne zaman düzenlenmektedir?

Acentemiz sene boyunca konaklamalı ve günübirlik Sakız Adası turları düzenlemektedir.

Sakız Adası'nda süpermarketler tüm gün açık mı?

Süpermarketler dini veya ulusal bayramlarda kapalı olmakla birlikte pazar günleri hariç sabah 08:00-20:30 arası açıktır.

BİZE ULAŞIN

Sorularınız ve merak ettikleriniz için bizlere 7/24 ulaşmaktan çekinmeyiniz.
  • Neorion 33, CHIOS, GR
  • +30 22710 23396 /// +90 536 543 78 03
SORULAR VE ÖNERİLERİNİZ İÇİN

FORMU DOLDURUN