ŞEKER BAYRAMI MİDİLLİ – SAKIZ TURU 3 gece-4 gün

Tour information

 • 0 Review
 • Unlimited
 • Unlimited
375,00€
Schedule
Tour Map
Reviews

ŞEKER BAYRAMI MİDİLLİ – SAKIZ TURU 3 gece-4 gün

ŞEKER BAYRAMI ÖZEL MİDİLLİ-SAKIZ TURU

(3 GECE-4 GÜN)   09 – 12 NİSAN 2024

TAVERNA VE TÜM ADA TURLARI HER ŞEY DAHİL

Kişi Başı :                375 euro

Tek kişilik oda farkı:  +100  euro

0-4 yaş çocuk:       60 euro

5-12 yaş çocuk:      185 euro

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Belirlenen otellerde 3 gece oda+kahvaltı konaklama
 • Midilli Adası’nda 5* Mythical Coast Otelde 1 gece oda+kahvaltı konaklama
 • Sakız Adası’nda 4* Chandris Otelde 2 gece oda+kahvaltı konaklama
 • Ayvalık – Midilli – Sakız – Çeşme Gidiş – Dönüş Feribot Biletleri
 • Midilli Şehir merkezi – Kuzey Ada ve Güney Ada turları
 • Sakız Şehir merkezi – Kuzey Ada ve Güney Ada turları
 • Acente refakati ve Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Midilli Adası 1. gece Taverna Gecesi, canlı müzik, fix menü

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Öğle Yemekleri
 • 2. ve 3. Gece Alınacak Olan Akşam Yemekleri
 • Otel vergileri
 • Kişisel Harcamalar

 

Not;

 • Hava ve yol kaynaklı herhangi bir değişiklikte Deniz Tours programın genel yapısını ve içeriğini bozmadan değiştirme ve düzenleme yapma hakkını saklı tutar.
 • Pasaportunda K.K.T.C damgası bulunanlar Yunanistana giriş yapamazlar.
 • Pasaportunun son geçerlilik tarihine 90 günden az kalan yolcularımızın rezervasyon öncesi sorgulama yapması gerekmektedir.

1. Gün

MİDİLLİ ŞEHİR MERKEZİ VE GÜNEY MİDİLLİ TURU:

EPANO SKALA-HAGIOS THERAPONDAS KİLİSESİ – ERMOU CADDESİ – OLYMPOS DAĞI ve AGIASOS KÖYÜ-BARBAYANNI UZO FABRİKASI -PLOMARI – PAPPADOS KÖYÜ -PALEİKOPOS- GERA KÖRFEZİ – SKALA SIKOUNTOS SAHİLİ

Transfer hizmeti alan misafirlerimizle beraber sabah saat 05.20’de Üçkuyular Shell, 05.30`da Göztepe İskele Karşısı’nda , 05.40`da Atatürk Kültür Merkezi’nde , 05.50`de Gündoğdu Meydanı PSD Ofis binası önünde, 06.10`da Karşıyaka Anıt’ta, 06.20`da Bostanlı İskelesi Karşısı’nda ve 06.30`da Sports International önünde buluştuktan sonra Yunanistan’ın en büyük 3. Büyük adası Midilli’ye doğru hareket ediyoruz. Ayvalık’tan bize katılacak misafirlerimizle Yasemin Kafe’de buluştuktan sonra pasaport ve check-in işlemlerimizi tamamlıyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek olan feribot yolculuğumuzun ardından Midilli’ye varıyoruz. Ve gümrük işlemlerimizin ardından bizi bekleyen otobüsümüzle şehir merkezine doğru hareket ediyoruz.

Panoramik olarak Midilli Kalesi’ni gördükten sonra Midilli Şehir Merkezi turumuza başlıyoruz. Küçük Asya’nın Anıtı’na da ev sahipliğini yapan Epano Skala bölgesine geçiyoruz. Sonrasında adını Hermes’ten alan Ermou alışveriş caddesinde yürüyerek Yeni Cami, Çarşı Hamamı, Tarihi Roma Agorası, Yalı Cami ,Hagia Athanasious Metropolitlik Kilisesi, Halk Bahçesi, Hagios Therapondas Kilisesi’ni gördükten sonra adı adayla özdeşleşmiş Lesvoslu Sappho ‘nın hikayesini rehberimizden dinliyoruz.

Şehir merkezi turumuzun ardından otobüsümüzle adanın güney tarafına doğru yola çıkıyoruz. Sahiliyle meşhur Perama’ya giderek Merkezden 36 km. uzaklıktaki Güney Ada turumuzdaki en uzak noktamız olan Olympos Dağı eteklerindeki kestane ve kiraz festivali ile ünlü en şirin kasabası Agiassos’a varıyoruz. Varışımızın ardından ahşap işçiliği ile de ünlü olan köyün şirin dükkanlarını görerek köy meydanında bulunan Meryem Ana Kilisesi (Panagia) ‘yı geziyoruz. Öğle yemeği için serbest zamanımızın ardından Plomari’de bulunan Barbayanni Ouzo Fabrikası’nı ziyaret ediyoruz. Ouzo yapımı hakkında bilgi edindikten sonra buradaki fabrika satış yerinden ouzolarınızı da alabilirsiniz. Ardından güney tarafın 2. şirin kasabası Plomari’ye varıyoruz. Sahilinde veya arka köy meydanında çınar ağacının altında kahvelerimizi içmek üzere keyif molamızı veriyoruz. Dönüş yolumuzda ise; adanın en leziz zeytinyağının çıktığı Pappados Köyü’nü gördükten sonra Barbaros Hayrettin Paşa’nın doğduğu köy Paleikopos’tan geçiyoruz. Ve Midilli Adası’nın 2 körfezinden en küçüğü Gera Körfezi’nin kıyı şeridinde Skala Skiountos’u da gördükten sonra otelimize varıyoruz. Akşam yemeği için Yunan müziği ve danslarıyla dolu eğlenceli taverna gecemize katılıyoruz. Geceleme otelimizde.

2. GÜN 

KUZEY MİDİLLİ TURU:

KALLONI KÖRFEZİ – KUŞ CENNETİ-PETRA-MOLYVOS-SYKAMINEA KÖYÜ-MANDAMADOS-TAKSİYARHİS MANASTIRI-THERMI-PANAGİOUDA

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından otobüsümüzle adanın Ayvalık ve Assos’a bakan tarafını göreceğimiz Kuzey Midilli Turumuza başlıyoruz. Turumuzda önce şehir merkezinden 17 km uzaklıkta bulunan adını ‘Taş’tan alan Petra’ya hareket etmek üzere yola çıkıyoruz. Adanın en büyük körfezi olan Kalloni Körfezi’nden geçerek Kuş Cenneti’ni görüyoruz.Petra’ya varışımızın ardından bu şirin sahil kasabasında denize girmek veya öğle yemeği için serbest zamanımızın ardından minik çarşısını dolaşarak 114 taş basamakla çıkılan Panagia Glykofiloussa (Tatlı Öpücüklü Meryem) Kilisesi’ne çıkıyoruz. Petra’ya veda edip yolumuzda Ege Denizi manzarasını göreceğimiz Sykaminea Köyü’nden geçerek

Molyvos’a varıyoruz. Varışımızın ardından daracık sokakları, evleri, dükkanlarıyla tepeye konumlanmış kalesiyle ve muhteşem manzarasıyla Midilli’nin en ünlü yerleşim yeri Molyvos’u geziyoruz. Ardından Ladotyri adı verilen zeytinyağı peyniri ile ünlü adını Mandadan almış Mandamados’a doğru hareket ediyoruz. Ve Mandamados’ta adanın en önemli manastırı olan Taksiyarhis Manastırı’ nı ziyaret ediyoruz.Manastırın bahçesinin içinde yine süt ürünlerinin lezzetli olmasından kaynaklı Mandamados’un ballı yoğurtlarının tadına bakarak veya lokmalarının tadına bakarak molamızı veriyoruz. Mandamados’tan ayrıldıktan sonra mübadele zamanı Ayvalık’tan gelen mübadillerin kurduğu köy olan Neon Kidonion (Yeni Ayvalık) Köyü’ nü görüyoruz. Ardından antik dönemlerden beri termal suyu ile ünlü Thermi yerleşimi ile ün salmış Osmanlı döneminde inşa edilmiş olan kaplıca oteli Sarlıca Palas’ı yakından görüyoruz. Balık restoranlarıyla ünlü balıkçı köyü Panagiouda’yı da gördükten sonra akşamüstü saat 18.00 ‘da  Midilli Adası’na veda ediyor ve feribotumuzla Sakız Adası’na doğru yola çıkıyoruz. Yunanistan’ın 5. büyük adası olan Sakız ağaçları ve damla sakızıyla ünlü Sakız Adası’na saat 21.00’da varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

3. Gün

SAKIZ KUZEY ADA TURU

ŞEHİR MERKEZİ-YEL DEĞİRMENLERİ-DASKALOPETRA-LANGADA-AGIOS ISIDOROS

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından otobüsümüzle Cenevizliler ve Osmanlılardan kalma eserlerinde görüleceği Sakız Kalesini görüyoruz. Ardından Vounaki meydanını geziyoruz. Yeni haliyle Bizans Müzesi olan Mecidiye camii, Melek Paşa Çeşmesi’ni ve Aploterya adı verilen çarşıyı gördükten sonra Sakız adasının simgesi haline gelmiş deniz kenarındaki 4 adet Yel Değirmeni olan Tabakika bölgesini görüyoruz. Buradaki fotoğraf molamızın ardından Sakız Adası‘nın antik dönemdeki en meşhur ozanı Homeros’un İlyada ve Odysseia eserini dünya edebiyatına kazandırdığı bölge olan Daskalopetra’ya gidiyoruz. M.Ö 6. yüzyılda öğrencileri tarafından okul haline getirilmiş bu büyük kayayı gördükten sonra öğle yemeği molamızı vereceğimiz adanın en şirin balıkçı köyü Langada’yı ziyaret ediyoruz. Burada deniz kenarındaki klasik Yunan tavernalarının geleneksel meze Yunan mutfağının klasikleşmiş yemeklerinin yanı sıra en taze deniz ürünlerinin de tadına bakma fırsatımız olacak.

Ardından adanın sembol noktalarından biri olan deniz üzerindeki Agios İsidoros kilisesinin bulunduğu koya giderek dönüş yolumuza geçiyoruz. Damla Sakızının hikayesinin bu Azizle başladığı rivayet edilmektedir. Buradaki serbest zamanımızın ardından geceleme için otelimize dönüyoruz.

4. GÜN 

SAKIZ GÜNEY ADA TURU 

 ARMOLIA – MESTA -PYRGI – KARFAS

Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısından sonra otobüsümüzle Damla Sakızı’ nın tüm dünyadaki tek üretim yeri olan UNESCO dünya mirası listesinde yer alan MASTİHAHORİA (damla sakızı köyleri)’ne doğru hareket ediyoruz ve damla sakızı ağaçlarının en yoğun görüldüğü seramikleri ile de ünlü Armolia’yı görüyoruz. Ardından merkeze 35 km. uzaklıkta bulunan güney ada turumuzun en uzak noktası 13.-14. YY dan kalma mimari yapısıyla adanın en önemli orta çağ kasabasından biri olan MESTA’ yı görüyoruz. Korsan saldırılarından korunmak amacıyla kurulmuş olan köyün daracık labirent sokaklarından geçerek köy meydanında bulunan Sakız Adası’nın en büyük ve aynı zamanda Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biri olan Taksiarhis Kilisesi’ni rehberimizden dinliyoruz. Köy meydanında hakiki keçi sütü ile yapılan köyün meşhur dondurmalarının tadına bakarak, keyif kahvelerimizi içerek burada serbest zaman geçirebilirsiniz. Ardından evlerin dış yüzeylerindeki geometrik şekilleriyle dünyada bir benzeri olmayan İtalyan SGRAFFITO tekniğine benzer ‘XYSTA’ tekniğiyle inşa edilmiş evleri göreceğimiz ünlü diğer bir orta çağ köyü olan PYRGI’ ye doğru hareket ediyoruz. Adını Kule (Pirgos)’tan almış Pyrgi’ de köy meydanında bulunan Bizans döneminden kalma, Sakız Adası’nın en eski kiliselerinden biri olan Agion Apostolon’u ziyaret ediyoruz. Adaya özgü yöresel ürünleri de en fazla bulabileceğiniz köy meydanında serbest zamanımızın ardından yemyeşil doğası ve muhteşem sahiliyle ünlü Karfas’a doğru hareket ediyoruz. Karfas sahilinde taze deniz ürünlerinden Yunan yemeklerine pek çok alternatifi bulabileceğiniz tavernalarda yemek yiyebilir, altın sarısı kumlu plajında denize girebilirsiniz. Buradaki serbest zamanımızın ardından Sakız merkeze doğru hareket ederek Çeşme’ye dönüş için limanımıza varıyoruz. Türkiye saati ile saat 19.30 ‘da Çeşme’ye varıyoruz. Transfer hizmeti alan misafirlerimizle beraber İzmir’e doğru yol alıyoruz. Bir sonraki PSD Tur seyahatinde buluşana dek sizlere veda ediyoruz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *