Hafta Sonu Yaz Paketi

Tour information

 • 0 Review
 • Unlimited
 • Unlimited
110,00€
Schedule
Tour Map
Reviews

Hafta Sonu Yaz Paketi

Konaklamalı Yaz Paketi

2* veya 3* Oteller ( Diana, Kyma veya Morning Star Otel)

Kişi Başı : 110 euro
Tek kişilik oda farkı: +20  euro
0-4 yaş çocuk: Ücretsiz
5-12 yaş çocuk: %50 indirim

4* Oteller (Aegean Dream, Golden Sand, Erytha otel vb)

Kişi Başı: 125 euro
Tek kişilik oda farkı: +40 euro
0-4 yaş çocuk: Ücretsiz 
5-12 yaş çocuk: %50 indirim

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • TURYOL  hızlı feribot bileti
 • Seçilen otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Güney Ada turu
 • Kuzey Ada turu
 • Acenta refakati  ve Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Şehir ve Liman vergileri
 • Tur boyunca tüm transferler

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 •  Kişisel harcamalar

 

Not: 

 • Hava ve yol kaynaklı herhangi bir değişiklikte Deniz Tours programın genel yapısını ve içeriğini bozmadan değiştirme ve düzenleme yapma hakkını saklı tutar.
 • Pasaportunda K.K.T.C damgası bulunanlar Yunanistana giriş yapamazlar.
 • Otel seçilen dönemde müsaitliğe göre belirlenecektir
 • Konaklamalı Sakız Adası Turu 18 HAZIRAN – 11 EYLUL 2022 Tarihleri arasında her hafta sonu  kesin çıkışlı yapılmaktadır.

1.Gün 

 SEHIR MERKEZI ve KUZEY ADA TURU   

 

08:30 itibari ile TURYOL ÇEŞME CHECK-İN OFİS’inde buluşup, gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından 09:20 ‘de TURYOL  FERİBOTU ile, Çeşme koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Sakız Adası’na doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 35 dakika süren bu keyifli deniz yolculuğunun ardından, turistik ada kimliğinin yanı sıra ortaçağ köyleriyle tarihi derinliği olan Sakız adasına ‘’Merhaba” diyoruz.

Sakız Adası limanında sizleri karşılıyor ve bizans kalesinin, osmanlıdan kalma camilerin, çeşitli müzelerin hemen yanıbaşında her türlü lokal lezzeti bulabileceginiz fırın, pastane ve cafelerlele dolu  merkezin tadını çıkarmak için serbest zaman veriyoruz. Saat 14:00 te tekrar ofisimizde bulusup, biraz dinlenip akşamın tadını çıkarmak için otel transferimizi gerçekleştiriyoruz.

Akşam saat 19:00 de otel lobimizde buluşup, transfer aracımızdaki yerimizi alıyor ve kuzeye doğru yola çıkıyoruz.

İlk durağımız her platformda adanın en önemli sembollerinden biri olarak karşımıza çıkan deniz kenarındaki 4 adet yel değirmeninin bulunduğu TABAKİKA. Tarihi yel değirmenlerinin görevi bölgeye de adını vermiş olan deri işleyici tabakhanelere (tabakika) su çekmekti. Son yıllarda belediyenin katkılarıyla restore edilerek adaya gelen tüm turistlerin görmeden dönmediği bir anı noktası haline geldi.

Buradaki fotoğraf molamızın ardından adanın en şirin balıkçı köyü olan LANGADA’ya doğru hareket ediyoruz. Deniz kenarındaki klasik Yunan tavernalarında (lokanta) geleneksel mezeler ve yunan mutfağının klasikleşmiş yemeklerinin yanı sıra en taze deniz ürünlerininde tadına bakma fırsatınız olacak. Akşam saat 22:30 te aracımıza binip otel transferimizi gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz merkezde kalıp eğlenmeye devam edebilirler.

2. Gün 

GÜNEY ADA TURU

Sabah kahvaltının ardından belirlenecek saatte otel lobisinde buluşarak, rehberimiz eşliğinde Güney ada turumuza başlıyoruz.

Rotamızı dünyada damla sakızının tek üretim yeri olan ve MASTIKA HORYA olarak adlandırılan SAKIZ KÖYLERİ’ ne çeviriyoruz. Cenevizlilerden kalan narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş Ceneviz tarzı taş konakları ile meşhur KAMBOS bölgesinin içinden geçerek ilk durağımız olan ARMOLİA köyü’ ne varıyoruz, burada adanın meşhur Sakız Ağaçlarını da yakından görüyoruz. Seramik yapımı ve seramik işlemeciliği ile büyük bir üne sahip olan Armolia köyünde seramikten sürahiler, vazolar, bardaklar ve fincanlar yapılmaktadır. Şansımız varsa seramiğin yapım aşamalarrını görme fırsatıda bulabiliriz.

Buradan sonraki durağımız, Bizans döneminde inşa edilen, adanın en turistik, en eski ve labirent sokaklarıyla ünlü MESTA köyü. Benzersiz bir mimariye sahip olan bu köy, hem eşsiz evlerini hem de Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini günümüze kadar bozulmadan getirmeyi başarmış ortaçağ kale-köylerinden biri olarak sizleri yüzyıllar öncesine götürüyor. Burada vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz köy meydanında kahve içebilir, adaya özgü lezzetleri tadabilirsiniz.

Ardından, Ada’nın güneyindeki en büyük köylerinden biri olan, siyah-beyaz geometrik şekillerin kombinasyonu ve eşsiz dış duvar dekorlu evleri ile ünlü PYRGİ köyü’ ne varıyoruz. Kristof  Kolomb’unda yaşadığı düşünülen bu ortaçağ köyünün dar sokaklarında yürüyüş yaparken, önemli tarihi anıtları ve Bizans dönemine ait Kutsal Havarilere adanmış Agion Apostolon Kilisesini görebilirsiniz.

Bu keyifli turumuzun son durağı yemek ve yüzme molası vereceğimiz EMPORİOS. Siyah volkanik taşlarıyla Yunanistan’ın en güzel plajları arasında gösterilen bu koyda birbirinden lezzetli ve bir o kadarda damak tadımıza uygun yunan yemekleriyle bu güzel günümüzü bitiriyoruz.

Dönüş yolunda adanın güzel doğa manzarasını seyrederek merkeze ulaşıyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini de bitirdikten sonra Turyol Feribotları ile Çeşme’ye doğru harekete geçiyoruz. Ege’nin mavi sularında keyifli yolculuğumuzu tamamlayıp Çeşme’ye ulaşıyoruz.

Tur dönüşü sizleri Sakız adası limanından güzel hatıralarla uğurluyoruz…

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *