Sakız Adası Yılbaşı Turu

Tour information

 • 0 Review
 • Unlimited
 • Unlimited
119,00€
Schedule
Tour Map
Reviews

Sakız Adası Yılbaşı Turu

SAKIZ ADASI YILBAŞI TURU

2* ve 3* Otel konaklama  (Diana, Morning Star Hotel vb)

Kişi Başı : 119 euro
Tek kişilik oda farkı: +20  euro
4-12yaş çocuk: %50 indirim

4* Otel konaklama (Grecian Castle, Aegean Dream vb  )

Kişi Başı: 140 euro
Tek kişilik oda farkı: +35 euro
4-12yaş çocuk: %50 indirim   

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • TURYOL  hızlı feribot bileti
 • Seçilen otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Yılbaşı Eğlencesi (Fix menü yemek, limitsiz yerel içki)
 • Şehir merkezi turu
 • Acenta refakati  ve Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Liman – Otel – Liman tüm transferler
 • Liman ve Şehir vergileri

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Güney Ada turu    20 €

Not; Deniz Tours hava, yol durumu ve zamanlamaya bağlı olarak tur programında gerekli görülen değişiklikleri yapabilir.

Pasaportunda KKTC’ye Giriş Damgası Olanlar Yunanistan’a Giremezler.

31 Aralık Cumartesi

Sakız Adası turu için cumartesi sabahı saat 08:00 da Çeşme gümrük limanı girişindeki TURYOL  check-in ofisinde işlemlerimizi yapıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından 09:20 da Ege’nin maviliklerinde feribot ile 30 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor.

Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından valizlerimizi otobüsün bagajına yerleştiriyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.

Rehberimiz ile birlikte APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdulmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Camii’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşaa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edecegiz. Sonrasında yeni yıl için süslenmiş sokakları keşfedip, mağazalardan alış-veriş yapabilmeniz ve öğle yemeği için serbest zaman.

Ardından her platformda adanın en önemli sembollerinden biri olarak karşımıza çıkan deniz kenarındaki 4 adet YEL DEĞİRMENİ. Orta çağda inşaa edilmiş bu yel değirmenlerinin görevi bölgeye de adını vermiş olan deri işleyici tabakhanelere (tabakika) su çekmekti. Son yıllarda belediyenin katkılarıyla restore edilerek adaya gelen tüm turistlerin görmeden dönmediği bir anı noktası haline geldi. Buradaki fotoğraf molamızın ardından turumuza devam ediyoruz.

Dönüş yolunda yılbaşına özel promosyonları ile ünlü adanın en büyük süper marketi LIDL’da alış-veriş molası.

Otelde dinlenme ve geceye hazırlık için serbest zaman.Canlı Yunan müziği ve özel yılbaşı programı eşliğinde fix menü yemek ve limitsiz yerel içkiden (OUZO ve ŞARAP)  oluşan zengin menümüz ile geç saatlere kadar eğlencenin tadını çıkarıyoruz.

1 Ocak Pazar

Sabah kahvaltının ardından belirlenecek saatte otel lobisinde buluşarak, rehberimiz eşliğinde Güney ada turumuza başlıyoruz.
Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur ARMOLİA köyü ve meşhur seramik atelyelerin birini ziyaret etmek için küçük bir mola.

Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan MESTA. Bizleri inşa edildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve kahve molası veriyoruz. Taksiarchis kilisesini ziyaretinin ardından köyden ayrılıyoruz.

Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşi bulunmayan PYRGİ. Ksista adı verilen ve Cenevizlilerden günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor.

Bu keyifli turumuzun son durağı yemek molası vereceğimiz EMPORİOS. Siyah volkanik taşlarıyla Yunanistan’ın en güzel plajları arasında gösterilen bu koyda birbirinden lezzetli ve bir o kadarda damak tadımıza uygun yunan yemekleriyle bu güzel günümüzü bitiriyoruz.

Dönüş yolunda adanın güzel doğa manzarasını seyrederek merkeze ulaşıyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini de bitirdikten sonra Turyol Hızlı Feribotları ile Çeşme’ye doğru harekete geçiyoruz. Ege’nin mavi sularında keyifli yolculuğumuzu tamamlayıp Çeşme’ye ulaşıyoruz.

Tur dönüşü sizleri Sakız adası limanından güzel hatıralarla uğurluyoruz…

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rezervasyon Yap