Sakız Adası Konaklamalı Tur

Tour information

 • 0 Review
 • Unlimited
 • Unlimited
89,00€
Schedule
Tour Map
Reviews

Sakız Adası Konaklamalı Tur

Konaklamalı Sakız Adası Turu

2* ve 3* Otel konaklama  (Diana, Morning Star Hotel vb)

Kişi Başı :89 euro
Tek kişilik oda farkı: +25  euro
4-12yaş çocuk: %50 indirim

4* Otel konaklama (Grecian Castle, Golden Sand veya Erytha Hotel  )

Kişi Başı: 105 euro
Tek kişilik oda farkı: +35 euro
4-12yaş çocuk: %50 indirim   

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • TURYOL  hızlı feribot bileti
 • Seçilen otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Güney Ada turu
 • Acenta refakati  ve Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Liman – Otel – Liman transferler

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 •   Kuzey Ada turu  (sadece cumartesi günleri)  25 €
 • Yurt Dışı Harcı (15tl) Şehir (1€) ve liman vergileri (0,50 cent)
 • Bayramlara denk gelen tarihlerde fiyatlar farklılık gösterebilir
 • Not; Deniz Tours hava, yol durumu ve zamanlamaya bağlı olarak tur programında gerekli görülen değişiklikleri yapabilir.
 • Pasaportunda KKTC’ye Giriş Damgası Olanlar Yunanistan’a Giremezler.

1.Gün

08:30 itibari ile TURYOL ÇEŞME CHECK-İN OFİS’inde buluşup, gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından 09:00 ‘da TURYOL HIZLI FERİBOTLARI ile, Çeşme koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Sakız Adası’na doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 30 dakika süren bu keyifli deniz yolculuğunun ardından, turistik ada kimliğinin yanı sıra Ortaçağ köyleriyle tarihi derinliği olan Sakız adasına ‘’Merhaba” diyoruz.

Sakız Adasına vardıktan sonra, rehberimizle buluşuyor ve otelimize transferi gerçekleştiriyoruz.

İsteyen misafirlerimiz her cumartesi ekstra olarak düzenlediğimiz Kuzey Ada turuna katılabilirler.

İlk durağımız her platformda adanın en önemli sembollerinden biri olarak karşımıza çıkan deniz kenarındaki 4 adet yel değirmeni. Orta çağda inşaa edilmiş bu yel değirmenlerinin görevi bölgeye de adını vermiş olan deri işleyici tabakhanelere (tabakika) su çekmekti. Son yıllarda belediyenin katkılarıyla restore edilerek adaya gelen tüm turistlerin görmeden dönmediği bir anı noktası haline geldi. Buradaki fotoğraf molamızın ardından turumuza devam ediyoruz.

Sıradaki durağımız Sakız Adası‘nın antik dönemdeki en meşhur şahıslarından biri olan Homeros’un İlyada ve Odysseia eserini dünya edebiyatına kazandırdığı bölge Vrondados. Milattan önce 6. yüzyılda oyularak bu ünlü ozanın öğrencilerine ders verdiği sınıf haline getirilmiş büyük bir kaya. Bu güzel anı noktası size binlerce yıl öncesinin yaşam tarzını ve o dönemin sanat anlayışını sorgulatacak.

Sıradaki durağımız öğlen yemeği molamızı vereceğimiz adanın en şirin balıkçı köyü Langada. Deniz kenarındaki klasik Yunan tavernalarında (lokanta) geleneksel mezeler ve yunan mutfağının klasikleşmiş yemeklerinin yanı sıra en taze deniz ürünlerinin de tadına bakma fırsatınız olacak.

Damla sakızının dünyada tek üretim yeri olan adadaki bu özelliği en güzel anlatan Aziz. Aziz İsidoros kilisesi denizin üzerindeki konumu ve karadan ona uzanan patika-köprü ile Sakız Adası’nın en önemli sembollerinden biri. Bu müthiş manzarayı fotoğraflamanın yanısıra bitişiğindeki koydan denize girme veya yemek sonrası kahvenizi yudumlamak için bir mola.

Dilerseniz akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp “Bouzouki” eşliğinde Yunan müziğine ve danslarına doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesine katılabilirsiniz..

2. GÜN

Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıyor ve dünya üzerinde DAMLA SAKIZI’nın üretimini tekelinde bulunduran MASTIHAHORIA adı verilen adanın güneyindeki köylere doğru turumuza başlıyoruz.

Rotamızı dünyada damla sakızının tek üretim yeri olan ve MASTIKA HORYA olarak adlandırılan SAKIZ KÖYLERİ’ ne çeviriyoruz. Cenevizlilerden kalan narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş Ceneviz tarzı taş konakları ile meşhur KAMBOS bölgesinin içinden geçerek ilk durağımız olan ARMOLİA köyü’ ne varıyoruz, burada adanın meşhur Sakız Ağaçlarını da yakından görüyoruz. Seramik yapımı ve seramik işlemeciliği ile büyük bir üne sahip olan Armolia köyünde seramikten sürahiler, vazolar, bardaklar ve fincanlar yapılmaktadır. Dileyenler buradaki mağazalardan seramik ve yerel ada ürünleri alışverişi yapabilirler.

Buradan sonraki durağımız, Bizans döneminde inşa edilen, adanın en turistik, en eski ve labirent sokaklarıyla ünlü MESTA köyü. Benzersiz bir mimariye sahip olan bu köy, hem eşsiz evlerini hem de Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini günümüze kadar bozulmadan getirmeyi başarmış ortaçağ kale-köylerinden biri olarak sizleri yüzyıllar öncesine götürüyor. Burada vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz köy meydanında kahve içebilir, adaya özgü lezzetleri tadabilirsiniz.

Ardından, Ada’nın güneyindeki en büyük köylerinden biri olan, siyah-beyaz geometrik şekillerin kombinasyonu ve eşsiz dış duvar dekorlu evleri ile ünlü PYRGİ köyü’ ne varıyoruz. Bu Ortaçağ Köyünün dar sokaklarında yürüyüş yaparken, önemli tarihi anıtları ve Bizans dönemine ait Kutsal Havarilere adanmış Agion Apostolon Kilisesini görebilirsiniz.

Bu keyifli turumuzun son durağı yemek ve yüzme molası vereceğimiz EMPORİOS. Siyah volkanik taşlarıyla Yunanistan’ın en güzel plajları arasında gösterilen bu koyda birbirinden lezzetli ve bir o kadarda damak tadımıza uygun yunan yemekleriyle bu güzel günümüzü bitiriyoruz.

Dönüş yolunda adanın güzel doğa manzarasını seyrederek merkeze ulaşıyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini de bitirdikten sonra Turyol Hızlı Feribotları ile Çeşme’ye doğru harekete geçiyoruz. Ege’nin mavi sularında keyifli yolculuğumuzu tamamlayıp Çeşme’ye ulaşıyoruz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *