Sakız Adası Konaklamalı Tur

Tour information

 • 0 Review
 • Unlimited
 • Unlimited
100,00€
Schedule
Tour Map
Reviews

Sakız Adası Konaklamalı Tur

Konaklamalı Sakız Adası Turu

2* Diana Otel, Kyma Otel vb

Kişi Başı : 100 euro
Tek kişilik oda farkı: +25  euro
0-4 yaş çocuk: 20 €
5-12 yaş çocuk: 50 €

4* Aegean Dream Otel, Golden Sand Otel veya Erytha Otel

Kişi Başı: 115 euro
Tek kişilik oda farkı: +40 euro
0-4 yaş çocuk: 20 €
5-12 yaş çocuk: 55 €

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • TURYOL  hızlı feribot bileti
 • Seçilen otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Acenta refakati  ve Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Şehir ve Liman vergileri
 • Liman – Otel arası transfer

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 

 • Güney Ada turu   20 €
 • Taverna (Canlı Yunan müziği, fix menü yemek ve limitsiz yerel içki ile)  35 €

 

 • Not: 

  • Hava ve yol kaynaklı herhangi bir değişiklikte Deniz Tours programın genel yapısını ve içeriğini bozmadan değiştirme ve düzenleme yapma hakkını saklı tutar.
  • Pasaportunda K.K.T.C damgası bulunanlar Yunanistana giriş yapamazlar.
  • Otel seçilen dönemde müsaitliğe göre belirlenecektir

1.Gün 

ŞEHİR MERKEZİ  SERBEST ZAMAN

Sakız Adası turu için sabah saat 08:00 de Çeşme gümrük limanı girişinde ki  check-in ofisinde buluşuyoruz. Pasaport kontrolünün ardından 09:20 de Ege’nin maviliklerinde keyifli yolculuğumuz başlıyor.

Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından  APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdulmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Camii’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı , bizans döneminde inşaa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla ceneviz ve osmanli dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki osmanli eserlerini keşfetmek için serbest zaman.

Saat 14:00 da ofisimizde buluşup otellerimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.

Dilerseniz akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp “Bouzouki” eşliğinde Yunan müziğine ve danslarına doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesine katılabilirsiniz..

2. Gün 

GÜNEY ADA  TURU

Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıyor ve dünya üzerinde DAMLA SAKIZI’nın üretimini tekelinde bulunduran MASTIHAHORIA adı verilen adanın güneyindeki köylere doğru turumuza başlıyoruz.

İlk durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en iyi şekilde korumuş olan MESTA. Bizleri inşa edildiği dönem olan 13. Yüzyıla, zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve kahve molası veriyoruz. Taksiarchis kilisesini ziyaretin ardından köyden ayrılıyoruz.

Evlerin dış yüzeylerindeki geometrik şekilleriyle dünyada benzeri olmayan bir diğer ortaçağ kale-köyü PYRGI. Uzaktan bakıldığında mozaiğe benzeyen bu şekillerin ksista adı verilen teknikle nasıl yapıldığını yakından inceleyeceğiz. Köye adını vermiş kule (pirgos) ve köy meydanındaki Bizans döneminden kalma, Sakız Adası’nın en eski kiliselerinden biri olan bizans mimarisiyle inşa edilmiş Agion Apostolon bu köyde görülecek yerlerden bir kaçı. Ayrıca Kristof KOLOMB’un Amerika keşfine çıkmadan önce Sakız Adası’nda kaldığına inanılan evde PYRGİ köyünde bulunmaktadır. Yıllar boyunca damla sakızının toplanma merkezi olmuş bu köyde en son hasatın en taze ürünlerini bulabilirsiniz. Sakız Adası’nın eşsiz güzellikteki bu köyünüde geride bırakıp yemek ve yüzme molamızı vereceğimiz Karfas’a doğru ilerliyoruz.

 

Ardından öğlen yemeği ve yüzme molamız için altın sarısı kumlarıyla adanın en ünlü plajı KARFAS. Burda misafirlerimiz çeşitli deniz ürünleri ve mezelerden oluşan menüden istediklerini seçebilirler. Plajın keyfini çıkarabilirler.

Son durağımız her platformda adanın en önemli sembollerinden biri olarak karşımıza çıkan deniz kenarındaki 4 adet yel değirmeni (TABAKİKA) . Tarihi yel değirmenlerinin görevi bölgeye de adını vermiş olan deri işleyici tabakhanelere (tabakika) su çekmekti. Son yıllarda belediyenin katkılarıyla restore edilerek adaya gelen tüm turistlerin görmeden dönmediği bir anı noktası haline geldi. Buradaki fotoğraf molamızın ardından limana doğru ilerliyoruz.

Tur dönüşü sizleri Sakız adası limanından güzel hatıralarla uğurluyoruz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *