Sakız Adası Konaklamalı Tur

Tour information

 • 0 Review
 • Unlimited
 • Unlimited
75,00€
Schedule
Tour Map
Reviews

Sakız Adası Konaklamalı Tur

Konaklamalı Sakız Adası Turu

2* DIANA OTEL

Kişi Başı :75 euro
Tek kişilik oda farkı: +20  euro
3-12yaş çocuk: 45 euro

4* CHANDRIS OTEL

Kişi Başı: 85 euro
Tek kişilik oda farkı: +25 euro
4-12yaş çocuk: 50 euro  

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • TURYOL  hızlı feribot bileti
 • Seçilen otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Güney Ada turu
 • Acenta refakati  ve Türkçe rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 •  Batı Ada turu  (minimum 15 katılımcı ile yapılır)  20 €
 • Yurt Dışı Harcı (15tl) Şehir (1€) ve liman vergileri (0,50 cent)
 • Not; Deniz Tours hava, yol durumu ve zamanlamaya bağlı olarak tur programında gerekli görülen değişiklikleri yapabilir.
 • Pasaportunda KKTC’ye Giriş Damgası Olanlar Yunanistan’a Giremezler.

1.Gün Cumartesi

Sakız Adası turu için Cumartesi sabahı saat 08:30 da Çeşme gümrük limanı girişindeki TURYOL Check-in ofisinde işlemlerimizi yapıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından Ege’nin maviliklerinde hızlı feribot ile 30 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor. Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından rehberimizle buluşuyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.

Rotamızı dünyada damla sakızının en önemli üretim yeri olan ve MASTİKA HORYA olarak adlandırılan SAKIZ KÖYLERİ’ ne çeviriyoruz. Cenovalilardan kalan narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş italyan tarzı taş konakları ile meşhur KAMBOS bölgesinin içinden geçerek, ilk durağımız olan MESTA köyü’ ne varıyoruz. cenovalilar döneminde inşa edilen, labirent sokaklarıyla ünlü adanin en meshur köylerinden biri olan MESTA. Benzersiz bir mimariye sahip olan bu köy, hem eşsiz evlerini hem de Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini günümüze kadar bozulmadan getirmeyi başarmış, ortaçağ kale-köylerinden biri olarak sizleri yüzyıllar öncesine götürüyor. Burada vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz köy meydanında kahve içebilir, adaya özgü lezzetleri tadabilirsiniz.

Buradan sonraki durağımız, adanın güneyindeki en büyük köy olan ve duvarları ksista yöntemiyle süslenmiş ünlü PYRGİ köyü. Bu ortaçağ köyünün sokaklarında yürüyüş yaparken, önemli tarihi anıtları ve Bizans dönemine ait Kutsal Havarilere adanmış Agion Apostolon Kilisesini görebilirsiniz.

Dönüş yolunda ARMOLİA köyü’ ne uğruyoruz. Burada adanın meşhur sakız ağaçlarını yakından görüyoruz. Seramik yapımı ve seramik işlemeciliği ile büyük bir üne sahip olan Armolia köyünde seramikten sürahiler, vazolar, bardaklar ve fincanlar yapılmaktadır. Arzu edenler buradaki mağazalardan seramik ve yerel ada ürünleri alışverişi yapabilirler.

Dilerseniz akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp “Bouzouki” eşliğinde Yunan müziğine ve danslarına doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesine katılabilirsiniz..

2. Gün Pazar

BATI ADA TURU  (Minimum 15 pax katılımcı ile yapılır)

Aracımızdaki yerlerimizi alıp  yaklasık bin yıl önce inşaa edilmiş ve yüzyıllarca tüm  Ege’nin en önemli dini merkezi olmuş NEA MONİ manastırına doğru hareket ediyoruz. Bu manastır UNESCO tarafından dünya kültür  mirası ilan edilmiştir. Manastır gezimizin ardından yüzyıllar boyunca adanın en korunaklı köyü sayılan ANAVATOS köyünü ziyaret edip, hüzünlü tarihini öğreniyor ve öğle yemeği için adanın en güzel gün batımı manzaralı ortaçağ köyü olan AVGONİMA ya doğru yola çıkıyoruz.

Dönüş yolunda adanın sembollerinden biri olan deniz kenarındaki yeldeğirmenlerinde fotoğraf molamızın ardından merkeze dönüyoruz.

Bu güzel günün sonunda gümrük işlemlerini bitirdikten sonra gemimizle Çeşme’ye doğru harekete geçiyoruz. Ege’nin mavi sularında keyifli yolculuğumuzu tamamlayıp Çeşme’ye ulaşıyoruz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *