Konaklamalı Eko Paket

Tour information

 • 0 Review
 • Unlimited
 • Unlimited
65,00€
Schedule
Tour Map
Reviews

Konaklamalı Eko Paket

Sakız Adası Konaklamalı Eko Paket

Tatilini kendi ihtiyaçları doğrultusunda oluşturmak isteyen misafirlerimize özel...

İster günübirlik turlarımıza katılabilir, isterseniz de araç kiralayarak adayı kendiniz keşfedebilirsiniz...

2* veya 3* Oteller (Diana, Morning Star veya Kyma Otel)

Kişi Başı :65 euro
Tek kişilik oda farkı: +20  euro
0-4 yaş çocuk: Ücretsiz
5-12 yaş çocuk: %50 indirim

4* Oteller ( Aegean Dream, Erytha Otel vb.)

Kişi Başı: 80 euro
Tek kişilik oda farkı: +35 euro
0-4 yaş çocuk: Ücretsiz 
5-12 yaş çocuk: %50 indirim

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • TURYOL  feribot bileti
 • Seçilen otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Acenta refakati  ve Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Şehir ve Liman vergileri

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Günübirlik Turlar
 • Kişisel harcamalar

 

 • Not: 

  • Hava ve yol kaynaklı herhangi bir değişiklikte Deniz Tours programın genel yapısını ve içeriğini bozmadan değiştirme ve düzenleme yapma hakkını saklı tutar.
  • Pasaportunda K.K.T.C damgası bulunanlar Yunanistana giriş yapamazlar.
  • Otel seçilen dönemde müsaitliğe göre belirlenecektir
  • Konaklamalı Sakız Adası Turu  hafta içi – hafta sonu fark etmeksizin kesin çıkışlı yapılmaktadır.
  • Belirtilen fiyatlar 17 Haziran tarihine kadar geçerlidir.

1.Gün Cumartesi

GÜNEY ADA TURU

Sakız Adası turu için Cumartesi sabahı saat 08:30 da Çeşme gümrük limanı girişindeki TURYOL  check-in ofisinde buluşuyoruz. Pasaport kontrolünün ardından 09:30 da Ege’nin maviliklerinde feribot ile 40 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor.

Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.

Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur ARMOLİA köyü ve meşhur seramik atelyelerin birini ziyaret etmek için küçük bir mola.

Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan MESTA. Bizleri inşa edildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve kahve molası veriyoruz. Taksiarchis kilisesini ziyaretinin ardından köyden ayrılıyoruz.

Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşi bulunmayan PYRGİ. Ksista adı verilen ve Cenevizlilerden günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor.

Ardından yemek ve yüzme molası vereceğimiz siyah volkanik taşlardan oluşan adanın en ünlü plajı MAVRA VOLİA’nın bulunduğu EMPORİOS’a gidiyoruz. Sonrasında dinlenmek ve akşama hazırlık için otelimize yerleşiyoruz.

Saat 21:00 otel lobisinde buluşup Canlı Yunan müziği, limitsiz uzo ve şarap eşliğinde fix menü akşam yemeğimizi yiyeceğimiz tavernaya gidiyoruz.

2. Gün Pazar

KUZEY ADA  TURU

Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıyor ve Kuzey ada turumuza başlıyoruz.

İlk durağımız her platformda adanın en önemli sembollerinden biri olarak karşımıza çıkan deniz kenarındaki 4 adet yel değirmeni. Tarihi yel değirmenlerinin görevi bölgeye de adını vermiş olan deri işleyici tabakhanelere (tabakika) su çekmekti. Son yıllarda belediyenin katkılarıyla restore edilerek adaya gelen tüm turistlerin görmeden dönmediği bir anı noktası haline geldi. Buradaki fotoğraf molamızın ardından turumuza devam ediyoruz.

Sıradaki durağımız Sakız Adası‘nın antik dönemdeki en meşhur ozanı Homeros’un İlyada ve Odysseia eserini dünya edebiyatına kazandırdığı bölge Daskalopetra. Milattan önce 6. yüzyılda öğrencileri tarıfından okul haline getirilmiş büyük bir kaya. Bu güzel anı noktası size binlerce yıl öncesinin yaşam tarzını ve o dönemin sanat anlayışını sorgulatacak.

Sıradaki durağımız öğlen yemeği molamızı vereceğimiz adanın en şirin balıkçı köyü Langada. Deniz kenarındaki klasik Yunan tavernalarında (lokanta) geleneksel mezeler ve yunan mutfağının klasikleşmiş yemeklerinin yanı sıra en taze deniz ürünlerinin de tadına bakma fırsatınız olacak.

Tur dönüşü sizleri Sakız adası limanından güzel hatıralarla uğurluyoruz

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *