Roket Savaşları Turu 18-19 Nisan

Tour information

 • 0 Review
 • Unlimited
 • Unlimited
95,00€
Schedule
Tour Map
Reviews

Roket Savaşları Turu 18-19 Nisan

Roket Savaşları Turu

Sakız Adası Roket savaşları turunu Deniz Tour farkıyla deneyimleyin.

Roket savaşları dünyada sadece Sakız Adası’nda Paskalya döneminde kutlanan bir festivaldir. Dünyanın her yerinden meraklıları bu muhteşem etkinliği izlemek için Sakız Adasına geliyorlar.

Adanın Osmanlı egemenliğinde olduğu dönemlerde başlayan Roket geleneği, Paskalyanın Büyük Cumartesi Günü’nde Vrontados’ta gerçekleştirilmektedir. Agios Markos ve Panagia Erithiani adlı adanın en büyük iki kilise bölgesi arasında yapılan bir festivaldir. İzleyenlere gökyüzünde inanılmaz bir ışık şöleni sunuyor.

Ücretlendirme

2-3 Yıldızlı Otellerde (Diana Hotel, Morning Star Hotel)

Kişi Başı:  95 €                      –                      Tek Kişilik Oda 115 €  

3-12 Yaş Çocuk %50 İndirimli (1. Çocuk)

4 Yıldızlı Otellerde ( Erytha Hotel&Resort , Aegean Dream Hotel )

Kişi Başı:  125 €                 –                        Tek Kişilik Oda 155 €  

3-12 Yaş Çocuk %50 İndirimli (1. Çocuk)

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • TURYOL  hızlı feribot bileti
 • Seçilen otelde 1 gece  oda-kahvaltı konaklama
 • Zengin açık büfe akşam yemeği  (4* otellerde geçerlidir)
 • Güney Ada turu
 • Kuzey Ada turu 
 • Şehir Merkezi turu
 • Roket Savaşları ve tüm transferler
 • Acenta refakati  ve Türkçe rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Kişisel harcamalar
 • Pazar günü Canlı müzik ve oğlak çevirmeyle geleneksel paskalya eğlencesi  (Menü fiyatları)
 • Liman ve Şehir vergileri

 

Notlar:

İlk gün otelde alınacak açık büfe akşam yemeğine içecekler dahil değildir. Akşam yemeği sadece 4* otel konaklamalı paketlerde fiyata dahildir.

Deniz Tour, Konaklanan Yere ve Gümrük ve Pasaport İşlemlerinden Geçiş Süresine Göre Tur Programında Gerekli Değişiklikleri Yapabilir.

Pasaportunda KKTC’ye Giriş Damgası Olanlar Yunanistan’a Giremezler

1. Gün Sakız Adası Merkez ve Kuzey Ada Turu

Sakız Adası turu için Cumartesi sabahı saat 08:00 da Çeşme gümrük limanı girişindeki TURYOL ofisinde check-in işlemlerini yapıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından 09:00 da Ege’nin maviliklerinde feribot ile 30 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor. Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından valizlerimi otobüsün bagajına yerleştiriyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz. Rehberimiz ile birlikte APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdulmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Camii’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşaa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edecegiz. Ardından öğlen yemeği için adanın en güzel balıkçı köyü LANGADA’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde TABAKİKA bölgesinde adanın sembollerinden biri haline gelmiş deniz kenarındaki yeldeğirmenlerinde fotoğraf molası veriyoruz. DASKALOPETRA bölgesinde Homeros’un İlyada ve Odysseia destanlarının yazıldığı öğretmen kayasını ziyaret ediyoruz. Otelde dinlenme ve geceye hazırlık için serbest zaman. Saat 19:30 da otel lobisinde buluşup Roket Savaşları öncesinde akşam yemeği için hareket ediyoruz. Açık büfe zengin menüsüyle akşam yemeğinin ardından saat 21:30 da Rehberimiz ve otobüsümüzle Roket Savaşı transfer alanına doğru yol alıyoruz. Roket savaşının yapılacağı VRONDADOS bölgesindeki transfer alanına gidiyoruz. Buradan itibaren roket savaşı izleme noktasına transferleri belediyenin küçük otobüsleri yapmaktadır. Dönüş için belirlenen saatte tekrar buluşma noktamızda hazır olup, otelimize transferi gerçekleştiriyoruz.

2. Gün Güney Ada Turu

Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıyor ve dünya üzerinde DAMLA SAKIZI’nın üretimini tekelinde bulunduran MASTIHAHORIA adı verilen adanın güneyindeki köylere doğru turumuza başlıyoruz. Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur ARMOLİA köyü ve meşhur seramik atelyelerin birini ziyaret etmek için küçük bir mola. Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan MESTA. Bizleri inşa edildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve kahve molası veriyoruz. Taksiarchis kilisesini ziyaretinin ardından köyden ayrılıyoruz. Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşi bulunmayan PYRGİ. Ksista adı verilen ve Cenevizlilerden günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor. Son olarak öğlen yemeği için deniz kenarında canlı müzik yapan bir tavernaya gidiyoruz. Burda misafirlerimiz Paskalya’ya özgü oğlak çevirmenin yanı sıra çeşitli deniz ürünleri ve mezelerden oluşan menüden istediklerini seçebilirler. Akşamüstü saat 18:00 da sizleri Sakız Adasından güzel hatıralarla yolcu ediyoruz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rezervasyon Yap