Roket Savaşları Turu 23-24 Nisan

Tour information

 • 0 Review
 • Unlimited
 • Unlimited
99,00€
Schedule
Tour Map
Reviews

Roket Savaşları Turu 23-24 Nisan

Roket Savaşları Turu

Sakız Adası Roket savaşları turunu Deniz Tour farkıyla deneyimleyin.

Roket savaşları dünyada sadece Sakız Adası’nda Paskalya döneminde kutlanan bir festivaldir. Dünyanın her yerinden meraklıları bu muhteşem etkinliği izlemek için Sakız Adasına geliyorlar.

Adanın Osmanlı egemenliğinde olduğu dönemlerde başlayan bu geleneği, Paskalyanın Büyük Cumartesi Günü’nde Vrontados’ta gerçekleştirilmektedir. Agios Markos ve Panagia Erithiani adlı bölgenin en büyük iki kilisesi arasında yapılan bir festivaldir. İzleyenlere gökyüzünde inanılmaz bir ışık şöleni sunuyor.

Ücretlendirme

2-3 Yıldızlı Otellerde (Diana Hotel, Kyma Hotel veya Morning Star Hotel)

Kişi Başı:  99 €           –       Tek Kişilik Oda 119 €  

0-4 Yaş Çocuk Ücretsiz

5-12 Yaş Çocuk %50 İndirimli

4 Yıldızlı Otellerde ( Erytha Hotel&Resort , Aegean Dream Hotel veya Golden Sand Hotel)

Kişi Başı:  115 €           –       Tek Kişilik Oda 145 €  

0-4 Yaş Çocuk Ücretsiz

5-12 Yaş Çocuk %50 İndirimli

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • TURYOL  hızlı feribot bileti
 • Seçilen otelde 1 gece  oda-kahvaltı konaklama
 • Güney Ada turu
 • Kuzey Ada turu 
 • Şehir Merkezi turu
 • Roket Savaşları ve tüm transferler
 • Acenta refakati  ve Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Liman ve Şehir vergileri

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Kişisel harcamalar

 

Notlar:

Covid 19 önlemleri nedeniyle ülkeye girişde AB uyumlu aşı sertifikası veya PCR testi (son 72 saat) veya Rapid test (son 24 saat) gerekmektedir. Detaylı bilgi.

Deniz Tour, Konaklanan Yere ve Gümrük ve Pasaport İşlemlerinden Geçiş Süresine Göre Tur Programında Gerekli Değişiklikleri Yapabilir.

Pasaportunda KKTC’ye Giriş Damgası Olanlar Yunanistan’a Giremezler

1. Gün Cumartesi

ŞEHİR MERKEZİ ve KUZEY ADA TURU  + ROKET SAVAŞLARI

Sakız Adası turu için Cumartesi sabahı saat 08:30 da Çeşme gümrük limanı girişindeki TURYOL  check-in ofisinde buluşuyoruz. Pasaport kontrolünün ardından 09:30 da Ege’nin maviliklerinde feribot ile 40 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor.

Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından valizlerimi otobüsün bagajına yerleştiriyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.

Rehberimiz ile birlikte APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdulmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Camii’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşaa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edecegiz.

Ardından öğlen yemeği için adanın en güzel balıkçı köyü LANGADA’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde TABAKİKA bölgesinde adanın sembollerinden biri haline gelmiş deniz kenarındaki yeldeğirmenlerinde fotoğraf molası veriyoruz. DASKALOPETRA bölgesinde Homeros’un İlyada ve Odysseia destanlarının yazıldığı öğretmen kayasını ziyaret ediyoruz.

Otelde dinlenme ve geceye hazırlık için serbest zaman.

Saat 21:00 da otel lobisinde buluşup otobüsümüzle Roket Savaşı transfer alanına doğru yol alıyoruz. Tarihi yüzyıllar öncesine dayanan bu muhteşem festivali yakından izliyoruz. Etkinlik bitiminde tekrar kaldığımız otellere transfer gerçekleşiyor.

2. Gün Pazar

 GÜNEY ADA TURU

Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıyor ve dünya üzerinde DAMLA SAKIZI’nın üretimini tekelinde bulunduran MASTIHAHORIA adı verilen adanın güneyindeki köylere doğru turumuza başlıyoruz.

Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur ARMOLİA köyü ve meşhur seramik atelyelerin birini ziyaret etmek için küçük bir mola.

Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan MESTA. Bizleri inşa edildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve kahve molası veriyoruz. Taksiarchis kilisesini ziyaretinin ardından köyden ayrılıyoruz.

Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşi bulunmayan PYRGİ. Ksista adı verilen ve Cenevizlilerden günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor.

Son olarak öğlen yemeği için deniz kenarında canlı müzik yapan bir tavernaya gidiyoruz. Burda misafirlerimiz Paskalya’ya özgü oğlak çevirmenin yanı sıra çeşitli deniz ürünleri ve mezelerden oluşan menüden istediklerini seçebilirler.

Akşamüstü saat 18:00 da sizleri Sakız Adasından güzel hatıralarla yolcu ediyoruz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rezervasyon Yap