Konaklamalı Mostra Karnaval Turu // 25-26 Şubat

Tour information

 • 2 Gün 1 Gece
 • 0 Review
 • Unlimited
 • Unlimited
99,00€
Schedule
Tour Map
Reviews

Konaklamalı Mostra Karnaval Turu // 25-26 Şubat

Mostra Karnaval Turu

Mostra Karnaval turunu Deniz Tour farkıyla deneyimleyin.

MOSTRA karnavalının tam olarak ne zaman başladığı bilinmese de kökleri ortaçağda yaşanmış gerçek bir hikayeye dayanmaktadır. Çağlar boyunca korsanlar Damla Sakızı ve zenginliklerinden dolayı adayı yağmalamıştır. Yine bir gün ada halkı eğlenceye dalmışken gözcüler yaklaşmakta olan korsanları haber verirler. Eğlencenin coşkusuyla tüm köy halkı sahile doğru koşar ve korsanlara tuzak kurarlar. Şiddetli geçen çatışmanın ardından da korsanların saldırısını geri püskürtür, ele geçirdiklerinde köy meydanında asarlar. Bu zafer anısına da her sene festival ayının son Pazar günü ‘talimi’ adı verilen kılıç oyunlarıyla ve özel kıyafetleriyle bu savaşı canlandırırlar.

Ücretlendirme

2-3 Yıldızlı Otellerde (Diana Hotel, Morning Star Hotel)

Kişi Başı:  99 €                      –                      Tek Kişilik Oda 119 €  

4-12 Yaş Çocuk %50 İndirimli (1. Çocuk)

4 Yıldızlı Otellerde ( Grecian Castle Hotel, Erytha Hotel )

Kişi Başı:  119 €                 –                        Tek Kişilik Oda 145 €  

4-12 Yaş Çocuk %50 İndirimli (1. Çocuk)

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • TURYOL  hızlı feribot bileti
 • Seçilen otelde 1 gece  oda-kahvaltı konaklama
 • Güney Ada turu
 • Mostra Karnavalı Turu
 • Acenta refakati  ve Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Liman ve şehir vergileri

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Kişisel harcamalar
 • Taverna Gecesi Canlı Müzik, Fix Menü, Limitsiz İçki(Uzo, Şarap vs Yerel İçki) 35€

Notlar:

Deniz Tour,  hava-yol şartları vb. sebeplerden  tur programında gerekli değişiklikleri yapabilir.

Pasaportunda KKTC’ye Giriş Damgası Olanlar Yunanistan’a Giremezler

1. Gün Güney Ada Turu

Mostra karnavalı turu için Cumartesi sabahı saat 08:00 da Çeşme gümrük limanı girişindeki TURYOL check-in ofisinde işlemlerimizi yapıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından Ege’nin maviliklerinde hızlı feribot ile 30 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor. Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından valizlerimizi otobüsün bagajına yerleştiriyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.

Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur ARMOLİA köyü. Burda adaya da ismini veren meşhur Damla sakızı ağaçlarını yakından tanıyacak ve doğanın bu mucizesi hakkında ki çok ilginç bilgileri rehberimizden dinleyeceğiz. Ardından meşhur seramik atölyelerin birini ziyaret etmek için küçük bir mola.

Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan MESTA. Bizleri inşa edildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve ihtiyaç molası veriyoruz. Bu molamız süresince isteyen misafirlerimiz adanın doğal dondurmalarının, isteyenler Yunanlıların meşhur kahvesi Frappenin, isteyenlerde Yunanistan’ın sadece Sakız Adası’nda üretilen İncir Rakısının (Suma) tadına bakabilir. Taksiarchis kilisesini ziyaretinin ardından köyden ayrılıyoruz.

Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşi bulunmayan PYRGİ. Ksista adı verilen ve Cenevizlilerden günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor. Kristof Kolomb’un Sakız Adası’nda kaldığı evi de gördükten sonra (her ne kadar bir çok kişi rivayet dese de köyde yaşayanları nerdeyse yarısının soyadı Kolombos 🙂 öğlen yemeği için hareket ediyoruz. Deniz kenarında lezzetli bir tavernada öğlen yemeğinin ardından dinlenmek ve akşam yapılacak eğlenceye enerji toplamak için otelimize doğru hareket ediyoruz.

Saat 21:00 otel lobisinde buluşup Canlı Yunan müziği, limitsiz uzo ve şarap eşliğinde akşam yemeğimizi yiyeceğimiz tavernaya gidiyoruz. İsteyen misafirlerimiz sabahın erken saatlerine kadar sirtaki yapıp tabak kırmaya devam edebilir.

2. Gün Karnaval Turu

Sabah kahvaltının ardından otobüsteki yerimizi alıyor karnaval etkinlikleri ve yürüyüşünü izlemek için adaya özgü kızıl taşlarla yapılmış evleriyle ünlü THYMİANA köyüne hareket ediyoruz.

Öğlen yemeğimiz içinde serbest zamanımız bu karnavalın yapıldığı köyde olacak. Ardından limana doğru hareket ediyoruz. Pasaport kontrolünün ardından sizleri adadan güzel hatıralarla uğurluyoruz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rezervasyon Yap