Sakız Adası Yılbaşı 2 Gece

Tour information

 • 0 Review
 • Unlimited
 • Unlimited
240,00€
Schedule
Tour Map
Reviews

Sakız Adası Yılbaşı 2 Gece

Yılbaşı Sakız Adası Turu

2* veya 3* Oteller ( Diana, Kyma veya Morning Star Otel)

Kişi Başı : 240 euro
Tek kişilik oda farkı: +60  euro
0-4 yaş çocuk: Ücretsiz
5-12 yaş çocuk: %50 indirim

4* Oteller (Aegean Dream, Golden Sand, Erytha otel vb)

Kişi Başı: 280 euro
Tek kişilik oda farkı: +100 euro
0-4 yaş çocuk: Ücretsiz 
5-12 yaş çocuk: %50 indirim

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • TURYOL  hızlı feribot bileti
 • Seçilen otelde oda-kahvaltı 2 gece konaklama
 • Yılbaşı Gala Gecesi Yemeği ( Limitsiz yerel içki)
 • Şehir Merkezi Turu
 • Güney Ada turu
 • Kuzey Ada turu
 • Acenta refakati  ve Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Şehir ve Liman vergileri
 • Tur boyunca tüm transferler

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 •  Kişisel harcamalar

 

Not: 

 • Hava ve yol kaynaklı herhangi bir değişiklikte Deniz Tours programın genel yapısını ve içeriğini bozmadan değiştirme ve düzenleme yapma hakkını saklı tutar.
 • Pasaportunda K.K.T.C damgası bulunanlar Yunanistana giriş yapamazlar.
 • Otel seçilen dönemde müsaitliğe göre belirlenecektir

1.Gün   

30 Aralık Cumartesi

 SEHIR MERKEZI  TURU  

Sakız Adası turu için cumartesi sabahı saat 08:00 da Çeşme gümrük limanı girişindeki TURYOL  check-in ofisinde işlemlerimizi yapıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından 09:20 de Ege’nin maviliklerinde feribot ile 30 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor.

Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından valizlerimizi otobüsün bagajına yerleştiriyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.

Rehberimiz ile birlikte APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdulmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Camii’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşaa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edecegiz. Sonrasında yeni yıl için süslenmiş sokakları keşfedip, mağazalardan alış-veriş yapabilmeniz ve öğle yemeği için serbest zaman.

Dönüş yolunda yılbaşına özel promosyonları ile ünlü adanın en büyük süper marketi LIDL’da alış-veriş molası.

 

 

2. Gün 

31 Aralik Pazar

GUNEY ADA TURU

Sabah kahvaltının ardından belirlenecek saatte otel lobisinde buluşarak, rehberimiz eşliğinde Güney ada turumuza başlıyoruz.
Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur ARMOLİA köyü ve meşhur seramik atelyelerin birini ziyaret etmek için küçük bir mola.

Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan MESTA. Bizleri inşa edildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve kahve molası veriyoruz. Taksiarchis kilisesini ziyaretinin ardından köyden ayrılıyoruz.

Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşi bulunmayan PYRGİ. Ksista adı verilen ve Cenevizlilerden günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor.

Bu keyifli turumuzun son durağında ise birbirinden lezzetli ve bir o kadarda damak tadımıza uygun yunan yemeklerini tadabilecegimiz deniz kenarindaki bir tavernada  bu güzel günümüzü bitiriyoruz.

Otelde dinlenme ve geceye hazırlık için serbest zaman.Canlı Yunan müziği ve özel yılbaşı programı eşliğinde fix menü yemek ve limitsiz yerel içkiden (OUZO ve ŞARAP)  oluşan zengin menümüz ile geç saatlere kadar eğlencenin tadını çıkarıyoruz.

3. Gün 

01 Ocak Pazartesi

KUZEY ADA TURU

İlk durağımız her platformda adanın en önemli sembollerinden biri olarak karşımıza çıkan deniz kenarındaki 4 adet yel değirmeni (TABAKİKA) . Tarihi yel değirmenlerinin görevi bölgeye de adını vermiş olan deri işleyici tabakhanelere (tabakika) su çekmekti. Son yıllarda belediyenin katkılarıyla restore edilerek adaya gelen tüm turistlerin görmeden dönmediği bir anı noktası haline geldi. Buradaki fotoğraf molamızın ardından turumuza devam ediyoruz.

Sıradaki durağımız Sakız Adası‘nın antik dönemdeki en meşhur ozanı Homeros’un İlyada ve Odysseia eserini dünya edebiyatına kazandırdığı bölge DASKALOPETRA. Milattan önce 6. yüzyılda öğrencileri tarıfından okul haline getirilmiş büyük bir kaya. Bu güzel anı noktası size binlerce yıl öncesinin yaşam tarzını ve o dönemin sanat anlayışını sorgulatacak.

Ardından öğlen yemeği molamızı vereceğimiz adanın en şirin balıkçı köyü LANGADA. Deniz kenarındaki klasik Yunan tavernalarında (lokanta) geleneksel mezeler ve yunan mutfağının klasikleşmiş yemeklerinin yanı sıra en taze deniz ürünlerinin de tadına bakma fırsatınız olacak.

Dönüş yolunda adanın sembol noktalarından biri olan deniz üzerindeki AGİOS İSİDOROS kilisesinde fotoğraf molası veriyoruz. Damla Sakızının hikayesinin bu Azizle başladığı rivayet edilmektedir.

Dönüş yolunda adanın güzel doğa manzarasını seyrederek merkeze ulaşıyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini de bitirdikten sonra Turyol Hızlı Feribotları ile Çeşme’ye doğru harekete geçiyoruz. Ege’nin mavi sularında keyifli yolculuğumuzu tamamlayıp Çeşme’ye ulaşıyoruz.

Tur dönüşü sizleri Sakız adası limanından güzel hatıralarla uğurluyoruz…

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *