3 Gün Bayram Turu

Tour information

 • 0 Review
 • Unlimited
 • Unlimited
160,00€
Schedule
Tour Map
Reviews

3 Gün Bayram Turu

 Kurban Bayramı Turu    3 Gün 2 Gece

10-12 Ağustos  ve 12-14 Ağustos 

2* ve 3* Otel konaklama  (Diana veya Morning Star Hotel)

Kişi Başı : 160 euro
Tek kişilik oda farkı: +45  euro
4-12yaş çocuk: %50 indirim

4* Otel konaklama (Grecian Castle Hotel, Erytha Resort  vb)

Kişi Başı: 190 euro
Tek kişilik oda farkı: +70 euro
4-12yaş çocuk: %50 indirim   

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • TURYOL  hızlı feribot bileti
 • Seçilen otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Şehir Merkezi Tanıtım turu
 • Kuzey Ada turu
 • Güney Ada turu
 • Acenta refakati  ve Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Liman – Otel – Liman tüm transferler

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Yurt Dışı Harcı (15tl) şehir (1€)  ve liman vergisi (0,50cent)
 • Batı Ada turu   20 Euro
 • Taverna gecesi (fix menü yemek ve limitsiz yerel içki)   30 Euro

 

 

Not; Deniz Tours hava, yol durumu ve zamanlamaya bağlı olarak tur programında gerekli görülen değişiklikleri yapabilir.

Pasaportunda KKTC’ye Giriş Damgası Olanlar Yunanistan’a Giremezler.

1.Gün ŞEHİR MERKEZİ ve KUZEY ADA

Sabah misafirlerimizi Sakız Adası limanında karşılayıp valizlerimizi otobüsümüzün bagajına yerleştirdikten sonra yürüyerek yapacağımız Sakız adası şehir merkezi tanıtım turumuza başlıyoruz.

Bu turumuzda APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdulmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Camii’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşaa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edecegiz.

Ardından öğlen yemeği için adanın kuzeyindeki en güzel balıkçı köyü LANGADA ya doğru hareket ediyoruz. Öğlen yemeğinin ardından HOMEROS‘un İlyada ve Odeysseia eserlerini yazdığı Vrondados bölgesindeki DASKALOPETRA‘yı ziyaret ediyoruz. Dönüş yolumuzda adanın sembollerinden biri olan deniz kenarındaki yeldeğirmenlerinin yanında fotoğraf molamız dan sonra otelimize geçiyoruz.

2. GÜN SERBEST ZAMAN

İsteyen misafirlerimiz ekstra düzenleyeceğimiz Batı ada turuna katılabilirler.

Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıp yaklaşık bin yıl önce inşaa edilmiş ve yuzyıllarca tüm Ege’nin en önemli dini merkezi olmuş NEA MONİ manastırına doğru hareket ediyoruz. Bu manastır UNESCO tarafından dünya kültürel mirası ilan edilmiştir

Sonrasında yüzyıllar boyunca adanın en korunaklı köyü sayılan ANAVATOS köyünü ziyaret edip, hüzünlü tarihini öğreniyoruz ve öğlen yemeği için AVGONİMA köyüne doğru ilerliyoruz.

Dönüş yolunda Ceneviz döneminden (14-15. Yüzyıldan)  kalan ihtişamlı konakları ve ortaçağ mimarisiyle adanın en ilginç ve özel köyü olan KAMBOS’a gidiyoruz. Bu bölgede eski dönemlerden kalma güzel bir konağın bahçesinde (CITRUS) kahve molası vereceğiz. Ayrıca bu konak  Ceneviz döneminden bu yana adanın meşhur portakallarının tarihini anlatan bir müze olarak hizmet vermektedir. Otele hareket ve serbest zaman.

3. GÜN GÜNEY ADA 

Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıyor ve dünya üzerinde DAMLA SAKIZI’nın üretimini tekelinde bulunduran MASTIHAHORIA adı verilen adanın güneyindeki köylere doğru turumuza başlıyoruz. İlk durağımız yüzyıllardır el yapımı seramikleriyle ünlü olan ARMOLİA köyü. Bu köyde hem sakız ağaçlarını yakından tanıyacağız hem de ünlü seramik atelyelerini ziyaret etme fırsatı bulacağız.

Sonrasında sırasıyla ortaçağ kale- köyleri olan dehlizi andıran labirent gibi sokaklarıyla MESTA ve ksista adı verilen geometrik şekilli cephe süslemeleriyle PYRGI köylerini ziyaret edeceğiz. Ardından yemek ve yüzme  molası vereceğimiz siyah volkanik taşlardan oluşan adanın en ünlü plajı MAVRA VOLİA’nın bulunduğu EMPORİOS’a gidiyoruz.

Tur dönüşü sizleri Sakız adası limanından güzel hatıralarla uğurluyoruz…

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *