Şeker Bayramı Turu 3 Gün-2 gece

Tour information

 • 0 Review
 • Unlimited
 • Unlimited
139,00€
Schedule
Tour Map
Reviews

Şeker Bayramı Turu 3 Gün-2 gece

 Şeker Bayramı Turu    3 Gün 2 Gece

30 Nisan- 02 Mayıs veya 02-04 Mayıs 

2* ve 3* Otel konaklama  (Diana Hotel, Kyma Hotel veya Morning Star Hotel)

Kişi Başı : 139 euro
Tek kişilik oda farkı: +40  euro
0-4 yaş çocuk: Ücretsiz
5-12 yaş çocuk: %50 indirim

4* Otel konaklama (Aegean Dream Hotel, Erytha Resort Hotel, Golden Sand Hotel  vb)

Kişi Başı: 159 euro
Tek kişilik oda farkı: +60 euro
0-4 yaş çocuk: Ücretsiz  
5-12 yaş çocuk: %50 indirim 

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • TURYOL  hızlı feribot bileti
 • Seçilen otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Şehir Merkezi Tanıtım turu
 • Kuzey Ada turu
 • Güney Ada turu
 • Acenta refakati  ve Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Liman – Otel – Liman tüm transferler
 • Şehir vergisi

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Kişisel harcamalar
 • Taverna gecesi (fix menü yemek ve limitsiz yerel içki)   30 Euro

 

 

Not; Deniz Tours hava, yol durumu ve zamanlamaya bağlı olarak tur programında gerekli görülen değişiklikleri yapabilir.

Pasaportunda KKTC’ye Giriş Damgası Olanlar Yunanistan’a Giremezler.

Covid 19 önlemleri nedeniyle ülkeye girişde AB uyumlu aşı sertifikası veya PCR testi (son 72 saat) veya Rapid test (son 24 saat) gerekmektedir. Detaylar için.

1. Gün

ŞEHİR MERKEZİ ve KUZEY ADA

Sakız Adası turu için Cumartesi sabahı saat 08:30 da Çeşme gümrük limanı girişindeki TURYOL  check-in ofisinde buluşuyoruz. Pasaport kontrolünün ardından 09:30 da Ege’nin maviliklerinde feribot ile 40 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor.

Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından valizlerimi otobüsün bagajına yerleştiriyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.

Rehberimiz ile birlikte APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdulmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Camii’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşaa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edecegiz.

Ardından öğlen yemeği için adanın en güzel balıkçı köyü LANGADA’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde TABAKİKA bölgesinde adanın sembollerinden biri haline gelmiş deniz kenarındaki yeldeğirmenlerinde fotoğraf molası veriyoruz. DASKALOPETRA bölgesinde Homeros’un İlyada ve Odysseia destanlarının yazıldığı öğretmen kayasını ziyaret ediyoruz.

Saat 21:00 otel lobisinde buluşup Canlı Yunan müziği, limitsiz uzo ve şarap eşliğinde fix menü akşam yemeğimizi yiyeceğimiz tavernaya gidiyoruz.

2. GÜN SERBEST ZAMAN

İsteyen misafirlerimiz ekstra düzenleyeceğimiz Batı ada turuna katılabilirler.

Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıp yaklaşık bin yıl önce inşaa edilmiş ve yuzyıllarca tüm Ege’nin en önemli dini merkezi olmuş NEA MONİ manastırına doğru hareket ediyoruz. Bu manastır UNESCO tarafından dünya kültürel mirası ilan edilmiştir

Sonrasında yüzyıllar boyunca adanın en korunaklı köyü sayılan ANAVATOS köyünü ziyaret edip, hüzünlü tarihini öğreniyoruz ve öğlen yemeği için AVGONİMA köyüne doğru ilerliyoruz.

Dönüş yolunda Ceneviz döneminden (14-15. Yüzyıldan)  kalan ihtişamlı konakları ve ortaçağ mimarisiyle adanın en ilginç ve özel köyü olan KAMBOS’a gidiyoruz. Bu bölgede eski dönemlerden kalma güzel bir konağın bahçesinde (CITRUS) kahve molası vereceğiz. Ayrıca bu konak  Ceneviz döneminden bu yana adanın meşhur portakallarının tarihini anlatan bir müze olarak hizmet vermektedir. Otele hareket ve serbest zaman.

3. GÜN

GÜNEY ADA 

Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıyor ve dünya üzerinde DAMLA SAKIZI’nın üretimini tekelinde bulunduran MASTIHAHORIA adı verilen adanın güneyindeki köylere doğru turumuza başlıyoruz.

Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur ARMOLİA köyü ve meşhur seramik atelyelerin birini ziyaret etmek için küçük bir mola.

Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan MESTA. Bizleri inşa edildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve kahve molası veriyoruz. Taksiarchis kilisesini ziyaretinin ardından köyden ayrılıyoruz.

 

Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşi bulunmayan PYRGİ. Ksista adı verilen ve Cenevizlilerden günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor.

Ardından yemek ve yüzme molası vereceğimiz siyah volkanik taşlardan oluşan adanın en ünlü plajı MAVRA VOLİA’nın bulunduğu EMPORİOS’a gidiyoruz.

Tur dönüşü sizleri Sakız adası limanından güzel hatıralarla uğurluyoruz

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *