19 Mayıs Turu 1 Gece 2 Gün

Tour information

 • 0 Review
 • Unlimited
 • Unlimited
100,00€
Schedule
Tour Map
Reviews

19 Mayıs Turu 1 Gece 2 Gün

19 MAYIS TURU - 2 GÜN 1 GECE

2* ve 3* Otel konaklama  (Diana, Morning Star Hotel vb)

Kişi Başı :100 euro
Tek kişilik oda farkı: +25  euro
4-12yaş çocuk: %50 indirim

4* Otel konaklama (Aegean Dream, Golden Sand veya Erytha Hotel  )

Kişi Başı: 110 euro
Tek kişilik oda farkı: +30 euro
4-12yaş çocuk: %50 indirim   

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • TURYOL  feribot bileti
 • Seçilen otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Şehir merkezi turu
 • Acenta refakati  ve Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Liman – Otel  transferi
 • Şehir ve Liman vergileri

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Güney Ada Turu  20 €

Not;

 • Hava ve yol kaynaklı herhangi bir değişiklikte Deniz Tours programın genel yapısını ve içeriğini bozmadan değiştirme ve düzenleme yapma hakkını saklı tutar.
 • Pasaportunda K.K.T.C damgası bulunanlar Yunanistana giriş yapamazlar.
 • Pasaportunun son geçerlilik tarihine 90 günden az kalan yolcularımızın rezervasyon öncesi sorgulama yapması gerekmektedir.

1. Gün

ŞEHİR MERKEZİ TURU 

Sakız Adası turu için sabah saat 08:00 da Çeşme gümrük limanı girişindeki  check-in ofisinde buluşuyoruz. Pasaport kontrolünün ardından 09:20 de Ege’nin maviliklerinde keyifli yolculuğumuz başlıyor.

Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından valizlerimizi otobüsün bagajına yerleştiriyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.

Rehberimiz ile birlikte APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdulmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Camii’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşaa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edecegiz. Sonrasında alışveriş ve öğlen yemeği için serbest zaman. Belirlediğimiz saatde buluşup otele transferimizi gerçekleştiriyoruz.

Dilerseniz akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp “Bouzouki” eşliğinde Yunan müziğine ve danslarına doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesine katılabilirsiniz..

2. GÜN

GÜNEY ADA  TURU

Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıyor ve dünya üzerinde DAMLA SAKIZI’nın üretimini tekelinde bulunduran MASTIHAHORIA adı verilen adanın güneyindeki köylere doğru turumuza başlıyoruz.

Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur ARMOLİA köyü ve meşhur seramik atelyelerin birini ziyaret etmek için küçük bir mola.

Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan MESTA. Bizleri inşa edildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve kahve molası veriyoruz. Taksiarchis kilisesini ziyaretin ardından köyden ayrılıyoruz.

Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşi bulunmayan PYRGİ. Ksista adı verilen ve Cenevizlilerden günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor.

Ardından öğlen yemeği için deniz kenarında bir tavernaya gidiyoruz. Burda misafirlerimiz çeşitli deniz ürünleri ve mezelerden oluşan menüden istediklerini seçebilirler.

Tur dönüşü sizleri Sakız adası limanından güzel hatıralarla uğurluyoruz.